Wolność I wyobraźnia w literaturze dziecięcej

Termin: 31.05.2016 - 02.06.2015
Miejsce: Kraków, ul. Gołębia 16, sala 42.

Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Ośrodek Badań Literatury Dziecięcej I Młodzieżowej zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową pod tytułem Wolność I wyobraźnia w literaturze dziecięcej, która odbędzie się w Krakowie 31.05–2.06.2016 R. Konferencja będzie poświęcona aspektom wolności i wyobraźni w literaturze i książce dziecięcej współczesnej i dawnej.
Konferencja będzie poświęcona aspektom wolności i wyobraźni w literaturze i książce dziecięcej, współczesnej i dawnej.

WOLNOŚĆ POJMUJEMY JAKO:

• prawo do ekspresji, eksploracji rzeczywistości.
• działalność twórczego „ja"poznającego granice siebie i świata.

WYOBRAŹNIA TO:

• fantazja i dziecięca władza poznawcza.
• sposób rozumienia siebie i świata odzwierciedlony w literaturze dla dziecięcego odbiorcy.

ZADAJEMY PYTANIA O:

• wolność wyobraźni w literaturze dziecięcej i jej granice.
• wolność i wyobraźnię autorów, ilustratorów, czytelników i wydawców.

W konferencji wezmą udział doświadczeni i młodzi badacze literatury dziecięcej z kraju i zagranicy. Program zapowiada się niezwykle ciekawie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem do biernego uczestnictwa w konferencji.

Wydział Polonistyki, Kraków, ul. Gołębia 16, sala 42, godz. 15.15.

Program >>

Organizatorki konferencji