Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel

We wtorek 24 listopada 2015 r., o godzinie 13.15, w auli im. Jana Błońskiego przy ul. Grodzkiej 64 odbyło się kolejne spotkanie Ośrodka Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej pod tytułem: "Biografie sławnych ludzi dla dzieci – wielki powrót"

Gościem Ośrodka i Wydziału Polonistyki była  autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, biograficznej, pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach, muzyk, pedagog, laureatka wielu nagród, również autorka podwójnej już "trylogii gdańskiej" dla dzieci - Anna Czerwińska-Rydel.

To jedyne w swoim rodzaju spotkanie poprowadziły dr hab. Katarzyna Wądolny-Tatar z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, oraz reprezentująca Ośrodek  prof. dr hab. Anna Czabanowska-Wróbel.

fot. Marta Woszczak